KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15311030
nr 1531 1030
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Pont Neuf, Paris. Signerad, daterad -20. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 27 mars 2023
kl 20:21:17
1.500 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.400 kr
- Klassiska
27 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska